Centar dr. Rudolfa Steinera u suradnji sa Ministarstvom poljoprivrede i Mrežom za ruralni razvoj i ove godine organizira Vikend praktične biodinamike – predavanja i radionice jesen 2019. Na radionici će se pripremati Pripravak 500 (gnoj iz roga) te govoriti o ostalim biodinamičkim pripravcima, na koji način i kada se pripremaju te kako se koriste. Svi zainteresirani koji nam se javljaju kroz čitavu godinu moći će na radionici sami pripremati pripravak.
Ove godine na Vikend praktične radionice jesen 2019. dolazi nam gost predavač, mentor i savjetnik DEMETER International-a dr. sc. Reto Ingold koji je ujedno i koordinator akreditacijskog vijeća DEMETER International i instruktor vježbenika za biodinamičku poljoprivredu u Švicarskoj.
Program počinje u petak 27. rujna 2019. godine s početkom u 18 sati kada će dr. sc. Reto Ingold održati predavanje u Centru dr. Rudolfa Steinera u Donjem Kraljevcu.
U subotu 28. rujna i nedjelju 29. rujna održat će se praktične radionice u Varaždinskoj i Međimurskoj županiji.
Za sve ostale detalje i prijave javite se na:
email: info@centar-rudolf-steiner.com ili na broj tel. 040 655 612

 class=
Prethodni članakNapad tuđica ili grabež
Sljedeći članakTajna uspjeha sirane obitelji Jurkas
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.