Javljam se nakon čitanja članka o uzgoju gljiva. Naime naša tvrtka ima u planu investirati u uzgoj šampinjona. I sami smo došli do sličnih podataka, no radi se o tome da i nema puno informacija vezano za ovu djelatnost, pa je moje pitanje da li možda imate nešto više podataka i koje izvore ste koristili za pisanje ovog članka kako bi i sami moglo krenuti u proizvodnju?
Kao što ste i sami primjetili dostupnih podataka o uzgoju gljiva je jako malo. Za pisanje članka ja sam koristila dostupne izvore podataka na internetu, do kojih ste i sami došli. Konkretnijih istraživanja vezanih za temu nažalost nemam, ali moj je prijedlog da se obratite direktno proizvođačima, jer su oni najbolje upoznati sa svim aktualnostima vama zanimljive proizvodnje. Također vas mogu uputiti na kolege s Agronomskog fakulteta u Zagrebu, prof.dr.sc. Stjepana Mužica i dr.sc. Ivana Širića čije područje rada obuhvaća i gljivarstvo.

dr.sc. Vesna OČIĆ

Prethodni članakKakva se fasada preporučuje za sjeverni dio kuće?
Sljedeći članakU Mađarskoj održan prvi međunarodni Doručak s hrvatskih farmi
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.