Kako se neprestano govori i piše u medijima o štednji energije i obnovi fasada kuća, koji su dokumenti potrebni da se može uputiti zahtjev za sufinanciranje fasade obiteljske kuće, tj.stana putem Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Također isto pitanje glasi i za izmjenu stolarije na kući, tj.zgradi (prozori i eventualno vrata). Imaju li obiteljske kuće pravo na to, i pod kojim uvjetima, što će se gledati i sl.? Vjerovatno su iznosi subvencija različiti za pojedinu županiju i grad?
Temeljem vašeg upita koji se odnosi na mogućnost sufinanciranja obnove obiteljskih kuća upućujemo vas da se obratite Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost RH u koji ima nadležnost raspisivanje javnih natječaja za navedenu namjenu. Obzirom da ne posjedujem informaciju gdje se konkretno nalazi nekretnina koju biste željeli obnoviti, predlažemo da se dodatno raspitate kod nadležnog tijela u gradu ili županiji. Također vam u nastavku dajemo web link na objavljeni javni poziv za sufinanciranje energetske obnove nestambenih zgrada koji je bio otvoren do 30. ožujka 2015. godine, s time da dodatne informacije o energetskoj obnovi obiteljskih kuća možete dobiti svakim radnim danom od 9-15 sati na besplatnoj info liniji 0800 200 170 ili upit možete proslijediti mailom na obiteljske-kuce@fzoeu.hr

http://www.fzoeu.hr/hrv/pdf/JN%20za%20EO%20nestambenih%20zgrada%202015.pdf

Alan VAJDA, mag.iur.

Prethodni članakBolesne pure i njihovo liječenje
Sljedeći članakKoja vozila mogu koristiti plavi diesel?
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.