Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju danas na kućne adrese šalje Obavijest o ostvarenim pravima za 2016. godinu svim poljoprivrednicima koji su podnijeli zahtjev za potpore u poljoprivredi za 2016. godinu, a koje su isplaćene u razdoblju od studenog 2016. do srpnja 2017. godine.

U ovoj obavijesti navedene su sve potpore koje je poljoprivrednik zatražio na jedinstvenom zahtjevu, uz podatke o traženoj i utvrđenoj količini, odobrenom pravu te o konačnoj isplati. Također, evidentirana su i eventualna umanjenja i naplaćene višegodišnje sankcije, osim iznosa koji su umanjeni temeljem poreznog duga ili dugovanja prema Agenciji za plaćanja.

U slučaju dodatnih upita poljoprivrednici se mogu javiti u centralni ured Agencije za plaćanja (tel: 01/6002-700; e-pošta: info@apprrr.hr) ili u podružnicu u svojoj županiji.

 

G.L.

Prethodni članakEU potpora hrvatskim voćarima – pravilnik stupa na snagu 12. kolovoza
Sljedeći članakPromjene okoline i transportni stres mogu utjecati na količinu mlijeka kod koza
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.