Vrijeme adventa je i vrijeme kićenja domova za božićne blagdane. Zadnjih 20-ak godina u naše se domove ,,uvukla” božićna zvijezda (Euphorbia pulcherrima). Vrsta je porijeklom iz Meksika gdje raste kao grm. Njena ukrasna vrijednost nalazi se u predivno obojenim pricvjetnim listovima, braktejama, smještenim uz neugledne cvjetove koji se pojavljuju u vrijeme kratkog dana. Osim u različitim nijansama crvene, najčešćoj i najtraženijoj boji, brakteje mogu biti blijedo žute i ružičaste.
Božićna zvijezda je osjetljiva na niske temperature i nedostatak vlage u supstratu. Kod kupnje božićne zvijezde treba provjeriti vlažnost supstrata. Ako je prosušen, biljku nikako ne treba kupovati. Zdrave biljke imaju svijetlozelene svježe listove. Nikako se ne preporuča kupovati božićne zvijezde kojima otpadaju listovi. Osim toga, kako se kupuju u hladno doba godine, za božićne zvijezde, iako zaštićene celofanom, može biti kobno prenašanje iz toplog prostora supermarketa do auta na parkiralištu. Već kratkotrajan boravak na hladnom uzrokovat će opadanje zelenih listova kad biljku smjestimo na za nju predviđeno mjesto.
Što je božićna zvijezda crvenija, ona postaje osjetljivija. Dovoljno ju je malo zagrebsti po listu kako bi nastalo vidljivo oštećenje. Božićnoj zvijezdi nije toliko bitna svjetlost koliko toplina. Božićna zvijezda ne smije biti na samom izvoru topline i odgovora joj vlaga. Inače, zvijezda je stigla s azijskog područja tipičnog po sparini i vlazi. Najbolje mjesto za božićnu zvijezdu je svijetlo mjesto, zaštićeno od izravnog sunčevog zračenja ljeti, dok ga zimi mogu podnijeti.
Odgovara im topli prostor s temperaturama od 16 do 21 °C. Božićne zvijezde traže vlažan zrak pa ih je poželjno svakodnevno prskati vodom te zaštititi od propuha. Za vrijeme rasta i cvatnje ne smije se dozvoliti da se supstrat isuši već ga je potrebno stalno održavati vlažnim.
Nakon cvatnje biljci je potrebno osigurati razdoblje mirovanja na hladnom mjestu zaštićenom od mraza uz oskudno zalijevanje. Biljkama koje su prošle razdoblje mirovanja, u proljeće se orežu gornji izbojci kako bi se potaknulo razgranjenje, presade se, stave na svjetlo mjesto zaštićeno od izravnog sunčevog zračenja, redovito prihranjuju i zalijevaju. Za ponovnu cvatnju im je potrebno osigurati neprekinuto razdoblje tame od najmanje 12 sati dnevno.
Do razdoblja kad počinje crveniti, uzgoj božićne zvijezde je vrlo jednostavan. Treba je prihranjivati, redovito zalijevati i držati na određenoj temperaturi. Optimalna temperatura prostora uz kojem se uzgaja zvijezda iznosi 16 stupnjeva i po danu i po noći.