Živim u obiteljskoj kući koja se nalazi na dvije čestice, a na jednoj od čestica nalazila se stara kuća srušena prije 15 godina. Prilikom legalizacije sve su građevine legalizirane na obje čestice. Zbog navedenog je došlo do spajanja dvije čestice u jednu. Postoji li mogućnost ponovnog razdvajanja te čestice na dvije i to da čestica broj 2 bude samo do te građevine koja prelazi preko obje čestice?

Parcelacija građevinskog zemljišta može se provoditi samo u skladu s propisanim urbanističkim uvjetima. Parcelaciju provode ovlašteni geodetski uredi. Predlažem da se javite u neki od geodetskih ureda gdje će vam dati sve potrebne informacije u svezi s parcelacijom. O uvjetima za parcelaciju se za informacije možete javiti i u nadležni Ured za prostorno uređenje i graditeljstvo.

Daniela SUKALIĆ, dipl. iur.

Prethodni članakNa koji se način određuje godišnji iznos izravnih plaćanja poljoprivrednika?
Sljedeći članakZašto fermentira smokva prije dozrijevanja?
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.