Mogu li se sadnice kupina i malina dobiti „ožiljavanjem“ reznica? Da li je razmnožavanje reznicama moguće kod svih sorata kupina i malina, koja je duljina reznica i kada ih je najbolje uzeti, kakav treba biti donji a kakav gornji rez, kakav treba biti sastav zemlje, humusa i pijeska u „prporištu“ – mjestu ožiljavanja i koje vrijeme je potrebno da se reznice dobro zakorijene (ojačaju)?
Kupina se može razmnožavati zelenim reznicama u vrijeme aktivnog rasta biljke. Odreže se dio ovogodišnjeg izbojka duljine 15-20 cm. Na vrhu se napravi kosi rez, a na dnu ravan. Važno je da su rezovi iznad pupa na vrhu reznice, a ispod pupa na njezinom dnu. Reznici se uklone svi listovi osim najgornjeg. Poželjno je rabiti hormone za ožiljavanje. Reznica se uprpori u smjesu perlita i treseta ili tlo za cvijeće tako da viri samo 10-tak cm gornjeg dijela reznice s lišćem. Uprporene reznice treba držati na sjenovitom mjestu i redovito održavati vlagu supstrata, a listove orošavati kako se reznica ne bi osušila.
Za desetak dana kreće nova mladica iz pazušca ostavljenog lista, a za to vrijeme bi se na dijelu reznice trebao početi stvarati korijen. Na sličan se način može razmnožavati i malina. Ožiljene reznice se mogu presaditi na stalno mjesto kada dovoljno ojačaju i aklimatiziraju se na uvjete rasta na otvorenom. Obje se vrste mogu razmnožavati i izdancima koji se obilato stvaraju kod odraslih biljaka. Kupina se još razmnožava i vršnim reznicama tako da se dio mladice neposredno ispod vrha ukopa u tlo koje treba stalno održavati vlažnim. Vrh reznice treba biti iznad površine tla. Kada se razvije dovoljno korijenja i biljka ojača, odreže se od matične biljke i posadi na stalno mjesto.