Još 1997. sam tužio osiguranje za naknadu štete zbog uvoza rasplodnih junica koje su kupljene putem kredita koji je u cijelosti vraćen. Iako su junice trebale biti prve klase, one to nisu bile jer su se razboljevale, imao sam velikih problema, a kako je u ugovoru stajalo da će razliku podmiriti osiguranje, prvo sam obavijestio sve bitne institucije oko navedenog problema. Dobio sam nekoliko presuda, no osiguranje je stalno ulagalo žalbe na presude. Na kraju se cijela presuda mijenja te sam na kraju morao platiti sudske troškove. Postoji li išta što mogu učiniti i pravna osnova za obnavljanje postupka jer ispada da nitko od sudaca nema moralne obveze za svoj rad?
S obzirom da ste uzeli kredit kod Privredne banke radi uvoza junica iz Republike Austrije temeljem prethodnog odobrenja Ministarstva poljoprivrede Republike Hrvatske i Stočarskog selekcijskog centra iz Zagreba, koji je bio osiguran policom osiguranja Croatia osiguranja te da niste uspjeli ostvariti pravo na naknadu štete po navedenoj polici zbog uginuća junica zbog bolesti, podnijeli ste tužbeni zahtjev na iznos od 65.100,00 kn, ali ste navedeni spor nažalost izgubili. Međutim, ovim putem ukazujem na činjenicu koju ste naveli da vam je određeni broj junica isporučen suprotno ugovoru, tj. neke junice su umjesto I. klase bile II. A i II. B klase, odnosno III. klase, pa se pitam jeste li u svezi navedenog podnijeli pisani prigovor isporučitelju junica, odnosno Ministarstvu poljoprivrede Republike Hrvatske ili kojoj drugoj instituciji kako bi se navedeni problem riješio u vašu korist, odnosno kako bi vam se nadoknadila šteta, umjesto da ste započeli sudski spor s Croatia osiguranjem oko navedene štete. Unatoč činjenici da ste izgubili sudski spor za naknadu štete protiv Croatia osiguranja pri Županijskom sudu u Koprivnici predlažem vam slijedeće:
a) da kontaktirate pismenim putem Ministarstvo pravosuđa Republike Hrvatske, Upravu za organizaciju pravosuđa, Sektoru za pravosudnu upravu i pravosudnu inspekciju kako biste zatražili inspekcijski nadzor nad donošenjem navedene sudske presude
b) što se tiče eventualne mogućnosti za ponavljanje sudskog postupka, napominjemo da je prijedlog za ponavljanje postupka izvanredni pravni lijek za koji je potrebno ispuniti sljedeće uvjete, a to su: 1) odluka protiv kojih je ponavljanje dopušteno; 2) pravni interes, 3) procesna legitimacija; 4) razlog zašto je ponavljanje dopušteno; 5) rokovi u kojima se ponavljanje može predlagati; 6) forma i sadržaj prijedloga za ponavljanje. Naime, odredbom članka 421. Zakona o parničnom postupku propisani su uvjeti pod kojima stranka može uputiti sudu zahtjev za ponavljanje postupka, s time da za eventualnu realizaciju navedenog angažirate odvjetnika po vašem izboru ili da eventualno obzirom na vaše trenutno imovinsko stanje zatražite korištenje besplatne pravne pomoći temeljem Zakona o besplatnoj pravnoj pomoći koju pružaju niže navedene udruge kako slijedi: