Sveučilišni je profesor na Agronomskom fakultetu u trajnom zvanju. Kao autor ili koautor objavio više od 220 indeksiranih radova, te sedamdesetak stručnih i popularnih članaka, nekoliko udžbenika, knjiga i dr. Voditelj nekoliko znanstvenih i stručnih projekata, član nekoliko stočarskih udruženja, te predsjednik Savjeta uzgojnog programa iz ovčarstva i kozarstva.
Boro Mioč sveučilišni profesor u trajnom zvanju, rođen je 18. listopada 1961. godine u Šujici, općina Tomislavgrad, gdje je završio i osnovnu školu. Opću gimnaziju završio je u Kupresu, a od 1982. godine živi u Zagrebu gdje se iste godine upisuje na Poljoprivredni fakultet, stočarski odsjek na kojemu je diplomirao 1986. godine.
Godine 1987. zapošljava se kao znanstveni novak na matičnom fakultetu na kojemu upisuje i poslijediplomski studij iz Ovčarstva i kozarstva.
Magistarski rad pod naslovom "Utjecaj pasmine i veličine legla na mliječnost koza u prvoj laktaciji" obranio je 1989. godine.
Godine 1991. izabran je za asistenta na predmet Svinjogojstvo. Doktorsku disertaciju naslova „Povezanost pasmine i intenziteta rasta s kemijskim sastavom jarećeg mesa“ obranio je 1997. godine, te stekao akademski stupanj doktor biotehničkih znanosti, područje agronomija.
Za asistenta na predmetu Ovčarstvo i kozarstvo izabran je 1994., za višeg asistenta 1998., docenta 1999., izvanrednog profesora 2002., u zvanje redovitoga profesora 2006., a za redovitog profesora u trajnom zvanju 2011. godine.
U proteklom razdoblju, u svojstvu asistenta, višeg asistenta, docenta, izvanrednog profesora i redovitog profesora, aktivno je sudjelovao u izvođenju nastave na prediplomskim, diplomskim i poslijediplomskom doktorskom studiju kao koordinator i suradnik na više modula. Bio je voditelj diplomskog studija Proizvodnja i prerada mesa, a trenutačno obnaša dužnost voditelja poslijediplomskog doktorskog studija Poljoprivredne znanosti.
Od 2006. godine sudjeluje u izvođenju nastave na Visokom učilištu ''Marko Marulić'' u Kninu i međusveučilišnom studiju „Mediteranska poljoprivreda“ u Splitu.
Kao autor ili koautor objavio je oko 220 indeksiranih znanstvenih radova te sedamdesetak stručnih i popularnih članaka. Bio je voditelj nekolicine znanstvenih i stručnih projekata od kojih treba istaknuti VIP-projekt: „Istarska ovca, janjetina i sir“, te znanstveni projekt: „Genetski profil i proizvodne osobine travničke pramenke“. Trenutačno je voditelj znanstvenog projekta: „Mesne odlike hrvatskih pasmina ovaca“ u sklopu znanstvenog programa: „Standardizacija hrvatskih pasmina ovaca i njihovih proizvoda“. Uz to je suradnik na više znanstvenih i stručnih projekata. U suautorstvu je napisao više sveučilišnih udžbenika, knjiga, poglavlja u knjizi, Program uzgoja ovaca u Republici Hrvatskoj, Program uzgoja koza u Republici Hrvatskoj i Program uzgoja istarske ovce u istarskoj županiji“.
Aktivno je sudjelovao na brojnim međunarodnim i domaćim znanstvenim i stručnim savjetovanjima.
Član je međunarodnog udruženja kozarskih stručnjaka (IGA: International Goat Asociation), Hrvatske mljekarske udruge i Hrvatskog agronomskog društva. Predsjednik je Savjeta uzgojnog programa iz ovčarstva i kozarstva te član povjerenstva za ocjenu ovaca i koza na različitim stočarskim izložbama. Član je vijeća biotehničkog područja i član Povjerenstva za sveučilišnu literaturu Sveučilišta u Zagrebu, te član uređivačkog odbora časopisa Stočarstvo.
Od 1998. do 2012. bio je predstojnik Zavoda za specijalno stočarstvo, a od akademske 2012./13. godine je prodekan za znanost na Agronomskom fakultetu. Pročelnik je Sekcije za stočarstvo u Znanstvenom vijeću za poljoprivredu i šumarstvo u Hrvatskoj akademiji znanosti i umjetnosti.