Radi se o mladom nasadu lijeske posađenom u jesen 2013.g. Pojavili su se simptomi bljedila i žutila na listovima, a se nastavljaju pojavljivati i na mladim listovima. Površina nasada je 1 ha.
Na mladim listovima lijeske blijeda boja lista i žutilo između nervature, moglo bi se raditi o nedostatku dušika. Simptomi koji se nalaze na mlađem lišću, mogli bi biti posljedica nedostatka magnezija. Simptomi nedostatka magnezija vezani su na razgradnju klorofila, pa se javljaju u obliku kloroze. Kloroza se javlja između lisnih žila i po rubovima lista. Listovi su mramorirani sa svjetlijim dijelovima među lisnom nervaturom. Kod jačeg nedostatka dolazi do pojave nekrotičnog (mrtvog) tkiva između žila lista. Nedostatak nekog od elementa može biti i posljedica viška drugih.
Zbog toga za precizno utvrđivanje uzroka nedostatka hraniva trebalo bi listove dati na laboratorijsku analizu i vršiti ciljanu prihranu. Kako gnojidba organskim gnojivima (stajnjak, kompost i peletirana organska gnojiva) dobro balansiraju količine hranjiva u tlu, sporim otpuštanjem makro i mikroelemenata, preporučili bi gnojidbu s jednim od industrijskih organskih gnojiva koji postoje na našem tržištu. Takva kvalitetna organska gnojiva su Fertor, Siforga i Organico. Sadrže peletirani sterilizirani kokošji gnoj, bez sjemena korova, bez uzročnika bolesti i otrova, sadrže dovoljnu količinu makro i mikroelemenata, imaju visok postotak organske materije, visoki postotak suhe tvari, odnosno malu količinu vode. Zbog toga se mogu dugo i dobro skladištiti, lagano transportirati, lako primjenjivati, a u tlu dobro i postepeno otpuštaju hranjiva u obliku lako pristupačnom biljkama.