Iz svega navedenog proizlazi da se ovom mjerom određeni rezultati mogu postići samo uzastopnom i čestom kosidbom, odnosno sve dok se ne istroše pričuve hranjiva u vegetativnim organima. Međutim, proizvodne prilike najčešće nam ne dopuštaju dosljednu primjenu ove mjere. Primjenom šireg plodoreda također se može umanjiti njihov značaj. Ipak, uz sve navedene mjere, kemijske zaštitne mjere protiv višegodišnjih korova postižu najbolje rezultate. No, budući da jednokratnom primjenom bilo koje zaštitne mjere protiv korova ne postižemo željeni cilj, tako ni jednokratnom primjenom herbicida nismo u stanju u potpunosti suzbiti sve višegodišnje korove. Tek višegodišnjom primjenom svih raspoloživih zaštitnih mjera protiv korova moguće je smanjiti zakorovljenost oranica višegodišnjim korovima.
Kako je žetva ječma završena a uskoro se očekuje i završetak žetve pšenice, mišljenja smo da je pravi trenutak da poljoprivrednika upozorimo na mogućnost kemijskog suzbijanja divljeg sirka, slaka, ladoleža, pirike, troskata, osjaka i drugih trajnica na strništu. Za potpuno suzbijanje korova na strništu u Hrvatskoj je registrirano 19 pripravaka na bazi glifosata. Od tog broja 16 ih u formulaciji sadrži orašivač kao pomoćno sredstvo. Pripravci Pin 480, Oxalis i Total bio prvenstveno su namijenjeni za suzbijanje korova u vodama (ribnjaci pr.) pa ne sadrže orošivač. Ako ih rabimo za potpuno suzbijanje korova, treba im dodati orošivač kao pomoćno sredstvo. U tablici dajemo prikaz u Hrvatskoj registriranih pripravaka na bazi glifosata.
Kako su korovne vrste različito osjetljive na herbicid glifosat, to su i preporučene dozacije različite. Jednogodišnje korovne vrste znatno su osjetljivije pa se i primjenjuju niže dozacije. Isto tako i volumen vode u kojem primjenjujemo herbicid igra značajnu ulogu. Ni svi pripravci na bazi glifosata nisu jednako registrirani za sve namjene, pa uvijek prije primjene sredstva treba detaljno pročitati uputu za primjenu. Višegodišnje korovne vrste različite su osjetljivosti. Tako je pirika pr. osjetljivija od osjaka, osjak od slaka, a ovaj od troskata. Iz prikazanog je očito da dozaciju herbicidnog pripravka treba prilagoditi zastupljenoj korovnoj flori, fazi razvoja korova i volumenu vode (škropiva) u kojem će se sredstvo primijeniti. O volumenu vode u kojem se glifosat primjenjuje ovisi i dozacija herbicida.