Vlasnici smo zemljišta koje je prema postojećem prostornom planu grada predviđeno kao građevinsko zemljište za sportske namjene. Predali smo zahtjev za prenamjenu u građevinsko zemljište za izgradnju obiteljske kuće. Odgovor nismo primili tri godine. Grad je za sport i rekreaciju odredio jednu drugu lokaciju. Osim nas, zahtjev za prenamjenom predali su i drugi vlasnici zemljišta. Što da radimo?
Bez odluke Grada o prenamjeni zemljišta, nemate uvjete za podnošenje zahtjeva za gradnju obiteljske kuće. Dakle, trebate se udružiti s ostalim zainteresiranim vlasnicima zemljišta i ponovno pismenim putem zatražiti prenamjenu zemljišta. Zahtjev uputite osobno na ruke gradonačelnika, a ne samo na adresu nadležnog ureda, bilo bi dobro da sa svojim zahtjevom upoznate i ostale gradske
vijećnike kako bi potakli raspravu o izmjenama prostornog plana, odnosno prenamjeni.

Prethodni članakKako najbolje određenom djetetu ostaviti nasljedstvo?
Sljedeći članakUzgoj ljekovitog i aromatičnog bilja
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.