Vlasnica sam trgovačkog društva (trgovina željeznom robom, bojama i lakovima) i želim proširiti djelatnost na prodaju sjemena i nekih sredstava za zaštitu bilja, pa me zanima što je sve potrebno za to?

ODGOVOR

Prodaja sredstava za zaštitu bilja regulirana je Zakonom o održivoj uporabi pesticida, čl. 8. i čl. 9. te kroz  Pravilnik o uspostavi akcijskog okvira za postizanje održive uporabe pesticida, Odjeljak II – Prodaja pesticida, čl. 20. – 30. Navedeni Zakon, odnosno Pravilnik, između ostalog propisuje i izobrazbu osoba koje prodaju sredstva za zaštitu bilja. Za više informacija možete kontaktirati Odjel za održivu uporabu pesticida u Ministarstvu poljoprivrede.

Sve stručne tekstove objavljene u Gospodarskom listu u razdoblju od 2015. do 2019. godine čitajte i u našoj Digitalnoj kolekciji koju možete naručiti ovdje

Pretplatnici na sadržaj Gospodarskog lista ostvaruju pravo na besplatne savjete. Ako ste pretplatnik postavite pitanje klikom ovdje
Ako se želite pretplatiti to možete učiniti ovdje