JCB je srušio svjetski rekord u brzini traktora, a JCB-ov Fastrac postiže najvišu brzinu od 247,47 km / h. Kako to koristi poljoprivrednicima? Kako projekt JCBWFT pomaže u razvoju strojeva budućnosti? Dovoljno je reći da novi asortiman traktora Fastrac Stage V bilježi sve veći rast prodaje među poljoprivrednim proizvođačima.
Alexander Skitteryj je voditelj projekta JCBWFT (JCB World Fastest Tractor). Skytteryju „Projekt JCBWFT koristi evoluciju strojeva i poboljšava njihovu pouzdanost’’. Osim što je oborio rekorde brzine, rad služi poboljšanju kvalitete komponenti i algoritama industrijskog dizajna. Malo je poput Formule 1 u automobilskom sektoru! Marka koristi svoje performanse kako bi provjerila, na primjer, da softver koji izračunava naprezanja na šasiji traktora predviđa točnu dijagnozu. Ovdje su robusnost i kvaliteta stroja na visini i poljoprivrednik ima od toga konkretne koristi, objašnjava Skyteryj.
Originalni Agcov šestcilindrični motor i kontinuirano promjenjivi prijenos
Dva modela iz serije Fastrac 8000 Stage V, 8290 i 8330, imaju 8,4-litarski AgcoPower šestocilindrični motor koji razvija 280 odnosno 335 KS. Kako bi zadovoljili zahtjeve standarda Stage V, inženjeri marke koriste SCR tehnologiju i AdBlue, filtar čestica (Fap) i katalizator oksidacije dizel goriva (Doc). Intervali održavanja raspoređeni su na 600 h, što smanjuje troškove korištenja; radi uštede instaliran je i sustav gašenja ako je stroj ‘’besposlen’’ neko vrijeme.
Kontinuirani prijenos nazvan V-Tronic također je podrijetla Agco. Automobil pokreće do 70 km / h (na cestama gdje je dopuštena ova brzina) pa čak i ,,prihvaća” ponašanje Powershift mjenjača.
Hidraulični cilindar s dvostrukim djelovanjem za održavanje visine šasije
U pogledu udobnosti, ovjes Fastrac se već dokazao. U usporedbi sa starim rasponom, Fastrac 8000 od svog ,,malog brata” 4000, uzima sustav JCB Advanced Suspension (dvostruko hidropneumatsko djelovanje s potpunim ovjesom). Poboljšanja su na razini instalacija počevši od hidrauličkog cilindra s dvostrukim djelovanjem koji balansira visinu podvozja. Uređaj automatski nadoknađuje težinu alata pričvršćenog na prednju stranu. Vozač pojedinačno upravlja visinom prednje i stražnje osovine kako bi uravnotežio traktor.
Tlak u cilindrima može se namjestiti tako da prilagodi fleksibilnost ovjesa radnji/ poslu koji treba obaviti. Još jedna prednost: kad pričvrstite alat, operator može spustiti visinu vijaka da se lakše i brže objesi. Također je vrijedno napomenuti porast bruto mase vozila na 18 tona. Nosivost stražnje osovine udvostručila se s 2,5 na 5 tona.
Poljoprivrednik se može odlučiti za konzolu Trimble GFX-750 i njegovu satelitsku antenu NAV-900 pričvršćenu na krovu kabine. Instalacija je kompatibilna sa sustavom Android. Terminal također može prikazati slike s Isobus kompatibilne kamere ili alata.
Do 217 KS u seriji 4000
Paleta 4000 nudi tri modela, Fastrac 4160, 4190 i 4220. Njihova snaga je 160, 189 i 217 KS; isporučuje se sa 6,6-litarskim šestocilindričnim motorom, također porijeklom iz Agco Power-a, dok je okretni moment do 950 Nm. Također zadovoljava standard Stage V. Veličina osovine se povećava, a samim tim i nosivost je 33 % veća. Marka ugrađuje veće vanjske diskove za kočenje kako bi povećala performanse kočenja.