Jedni tvrde da, ako se lođa ili balkon ostakli, ne mora se legalizirati ako zadrži istu funkciju. međutim, moj se arhitekt s time ne slaže. Tko je u pravu i kome da vjerujem?
Prema tumačenju Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja objavljenom na službenoj internetskoj stranici i poslanom svim uredima koji provode postupak legalizacije, bespravno zatvaranje balkona i lođa potrebno je legalizirati ako je nekadašnja lođa ili balkon u međuvremenu dobio funkciju kuhinje, kupaonice, sobe i slično. Ako je jedina promjena nastala time da je staklenom, plastičnom, metalnom konstrukcijom zatvoren prostor balkona, odnosno lođe, legalizacija nije potrebna.

V. L.

Prethodni članakNove isplate malim poljoprivrednicima u sklopu operacije 6.3.1
Sljedeći članakGusjenice grožđanih moljaca u grozdu – velike štete u berbi
Gospodarski list
Gospodarski list – sve što vrijedi znati u poljoprivredi Gospodarski list najstariji je i najčitaniji hrvatski časopis za poljoprivredu, s tradicijom dugom preko 180 godina. Kroz tri stoljeća pomaže poljoprivrednicima stručnim, aktualnim i korisnim sadržajem te i danas svakih petnaest dana stiže na adrese svojih vjernih pretplatnika. Naši autori su priznati stručnjaci, znanstvenici i poljoprivrednici. Uz tiskana i online izdanja, posjeduje bogatu biblioteku knjiga pod nazivom - Obitelj i gospodarstvo, organizira razne stručne konferencije iz područja agrobiznisa, kroz društvene mreže aktivno sudjeluje u svakodnevnici ljubitelja prirode i poljoprivrede. Opravdano je najveći specijalizirani - poljoprivredni medij u regiji. Cilj Gospodarskog lista je ostao isti od prvog broja – znanjem jačati poljoprivredu i selo.