Prodao sam zemljište 1973. g., kupac mi je isplatio cijelu kupoprodajnu cijenu, ali do danas nije zemljište prenio u zemljišnim knjigama na svoje ime. Kako i na koji način mogu riješiti ovaj problem?
Ako imate kupoprodajni ugovor na kojem je ovjeren vaš potpis, uz ugovor trebate priložiti prijedlog za uknjižbu koji ćete predati u zemljišne knjige na provedbu, trebate platiti pristojbu za uknjižbu u
iznosu od 250,00 kn. Ukoliko nemate ugovor temeljem kojeg se može izvršiti upis promjene vlasništva u zemljišne knjige, tada trebate kod općinskog suda na čijem se području nalazi nekretnina pokrenuti tzv. zemljišno-knjižni ispravni postupak u kojem će sud nakon što izađe na lice mjesta
(identificirati nekretninu) i saslušati vas i kupca te donijeti odluku kojom će se vlasništvo nekretnine prenijeti na kupca.

Prethodni članakZa preradu voća 2,1 milijun kuna iz IPARD-a
Sljedeći članakNove voćne vrste otporne na niske zimske temperature
Gospodarski list
Gospodarski list – sve što vrijedi znati u poljoprivredi Gospodarski list najstariji je i najčitaniji hrvatski časopis za poljoprivredu, s tradicijom dugom preko 180 godina. Kroz tri stoljeća pomaže poljoprivrednicima stručnim, aktualnim i korisnim sadržajem te i danas svakih petnaest dana stiže na adrese svojih vjernih pretplatnika. Naši autori su priznati stručnjaci, znanstvenici i poljoprivrednici. Uz tiskana i online izdanja, posjeduje bogatu biblioteku knjiga pod nazivom - Obitelj i gospodarstvo, organizira razne stručne konferencije iz područja agrobiznisa, kroz društvene mreže aktivno sudjeluje u svakodnevnici ljubitelja prirode i poljoprivrede. Opravdano je najveći specijalizirani - poljoprivredni medij u regiji. Cilj Gospodarskog lista je ostao isti od prvog broja – znanjem jačati poljoprivredu i selo.