Organizatori tradicionalne Kestenijade u Svetom Ivanu Zelini obavještavaju javnost o promjeni datuma događaja zbog najavljenih loših vremenskih uvjeta. Umjesto planiranog datuma u nedjelju, Kestenijada će se održati u subotu, 14. listopada, s početkom u 9 sati na Kladeščici.

S obzirom na važnost Kestenijade i njezino održavanje na otvorenom, organizatori, Grad Sveti Ivan Zelina i Turistička zajednica grada Svetog Ivana Zeline, donijeli su odluku o promjeni datuma, s obzirom na to da je 14. listopada posljednja subota u mjesecu za koju je najavljeno sunčano vrijeme.

I dalje će vas na vrhu Zelinske gore, nedaleko od grada Sveti Ivan Zelina, čekati neponovljivo iskustvo uživanja u prirodi i gastronomskim delicijama na tradicionalnoj 25. Zelinskoj kestenijadi.

Ovom prilikom pozivamo sve ljubitelje kestena i vrhunske zabave za sve generacije da nam se pridruže na Kestenijadi na vrhu Zelinske gore, u subotu 14. listopada, s početkom u 9 sati.

Veselimo se zajedničkom druženju ispunjenom kestenima i zabavom!

Prethodni članakPriznata je osma oznaka „Dokazana kvaliteta“ za med
Sljedeći članakKorovi u usjevima ozimih žitarica
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.