Djelatnici LAG-ova, u suradnji s LEADER mrežom Hrvatske će za potrebe Ministarstva poljoprivrede provoditi anketiranje poljoprivrednika u Sisačko-moslavačkoj županiji. Anketiranje je započelo 9. ožujka 2021. godine, a provodi se u svrhu prikupljanja podataka o poljoprivrednim gospodarstvima i informacija o problemima s kojima se susreću poljoprivrednici. Podaci koji se žele anketom prikupiti odnose se na socio-ekonomske značajke PG-a, podatke o raspoloživim resursima za poljoprivrednu proizvodnju, planiranim investicijama na PG-u, potrebama za edukacijom i problemima povezanih s tržištem.

Cilj ankete je prikupiti relevantne i kvalitetne podatke o stanju na PG-ovima na području SMŽ i dobiti kvalitetne povratne informacije o stanju, prijedlozima i potrebama PG-ova na ovom području kako bi se osmislili kvalitetni programi za bolji prijem investicija i revitalizaciju ovog ruralnog područja.

Anketa se provodi telefonskim putem te molimo sve poljoprivrednike za suradnju u cilju dobivanja što kvalitetnije slike poljoprivrede u SMŽ.

IZVOR: https://www.savjetodavna.hr/

Prethodni članakHPK i vijeća izvoznika i investitora Ukrajine skolopili sporazum o suradnji
Sljedeći članakKoliko poznajemo kukce?
Savjetodavna služba
Savjetodavna služba specijalizirana je javna ustanova za obavljanje poslova savjetodavne djelatnosti u poljoprivredi, ruralnom razvoju, ribarstvu i unapređenju gospodarenja šumama i šumskim zemljištima šumoposjednika. Od svog osnutka 1991. godine pa do danas, Savjetodavna služba) imala je nekoliko etapa u svom razvoju u kojima su provedene statusne i organizacijske promjene te prilagodba kadrovske i specijalističke strukture zaposlenih, sukladno ciljevima i reformama poljoprivredne politike u Republici Hrvatskoj. Osnivanje i djelatnost Službe po prvi puta u njezinoj povijesti regulirano je donošenjem Zakona o Poljoprivrednoj savjetodavnoj službi u svibnju 2012. godine („Narodne novine“ br. 50/2012), pri čemu Služba dobiva i dvije javne ovlasti i to: provođenje stručnog nadzora u integriranoj proizvodnji, i organiziranje i izvođenje obrazovanja i osposobljavanja iz područja poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja. Nadalje, donošenjem Zakona o izmjenama Zakona o poljoprivrednoj savjetodavnoj službi krajem 2013. godine („Narodne novine“ br. 148/13), promijenjen je naziv Službe u Savjetodavna služba - javna ustanova za savjetodavnu djelatnost u poljoprivredi, ruralnom razvoju, ribarstvu te unapređenju gospodarenja šumama i šumskim zemljištima šumoposjednika, čime je proširena djelatnost Službe sa novim poslovima i zadaćama i javnim ovlastima u području šumarstva. Pravilnikom o unutarnjem ustrojstvu i sistematizaciji radnih mjesta Savjetodavne službe sistematizirano je 398 radnih mjesta, trenutno je zaposleno 247 službenika. Temeljem Zakona o savjetodavnoj službi, Služba ostvaruje sredstva za rad iz državnog proračuna RH, obavljanjem svoje djelatnosti i iz drugih izvora na način i pod uvjetima propisanim Zakonom i Statutom Službe. Misija Savjetodavne službe jest razvijati konkurentna i napredna poljoprivredna gospodarstava i subjekte u ribarstvu i šumarstvu kroz informiranje, savjetovanje i obrazovanje, uz poštivanje načela dobre poljoprivredne prakse te očuvanje ruralnog prostora njegujući tradiciju i običaje.