Na reviji će u Art galeriji Lauba u Zagrebu, Prilaz Baruba Filipovića 23, izlagati preko sedamdeset vinara s više od 150 etiketa vina isključivo autohtonih hrvatskih sorti koje će posjetitelji moći kušati i kupiti izravno od proizvođača te saznati priče vezane uz svaku pojedinu sortu. 
Inicijativa za ovakvu hvalevrijednu promociju, ali i besplatno ocjenjivanje vina autohtonih hrvatskih sorata potekla je od stručnih savjetnika Hrvatske poljoprivredno-šumarske savjetodavne službe koji već dugi niz godina u suradnji s tisućama vinara pridonose razvoju hrvatskog vinarskog i vinogradarskog sektora. „Cilj nam je unaprijediti hrvatsku poljoprivredu kroz prepoznatljiv i jedinstveni turistički proizvod kao što su vina hrvatskih autohtonih sorata.“ – rekao je u ime organizatora ravnatelj Hrvatske poljoprivredno-šumarske savjetodavne službe Zdravko Tušek.
U sklopu revije 13. i 14. travnja u Laubi, održat će se zanimljiv program ispunjen radionicama kušanja i predavanjima. S namjerom povećanja količina i podizanja kakvoće vina autohtonih sorata ali i povećanja udjela vina autohtonih sorata na tržištu, revija će na jednom mjestu okupiti znanost, struku, nadležne institucije, vinare i potrošače kako bi se analiziralo postojeće stanje, detektirali problemi te kontinuirano krenulo raditi na rješavanju istih. 

Svečano otvaranje prve butelje robne marke vina Zagrebačke županije Kraljevina Zelina – berba 2017. godine je s početkom u 13 sati, 14. travnja.
Proizvođači marke vina Kraljevina Zelina, berba 2017. godine su: OPG Jarec Kure, OPG Željko Kos, OPG Puhelek Purek, OPG Branimir Žigrović i Vina Kos Jurišić. Svečanosti će nazočiti zamjenik župana zagrebačke županije Hrvoje Frankić.

Događanju u Laubi prethodila je  tiskovna konferencija Hrvatske poljoprivredno-šumarske savjetodavne službe na vinogradarsko-vinarskom pokušalištu Jazbina Agronomskog fakulteta u Zagrebu, te su predstavljeni šampioni ocjenjivanja autohtonih vina. Organizator ove jedinstvene manifestacije, revije vina autohtonih hrvatskih sorata vinove loze je Hrvatska poljoprivredno-šumarska savjetodavna služba, uz Ministarstvo poljoprivrede i Hrvatski centar za poljoprivredu hranu i selo kao suorganizatore, te Agronomski fakultet u Zagrebu, Institut za poljoprivredu i turizam u Poreču i Institut za jadranske kulture i melioraciju krša iz Splita, kao partnere.

 

 

 

 src=

 

 src=

Prethodni članakSvečano otvaranje prve butelje robne marke vina Zagrebačke županije “Kraljevina Zelina” – berba 2017. godine
Sljedeći članakNezgodan prometni znak
Gospodarski list
Gospodarski list – sve što vrijedi znati u poljoprivredi Gospodarski list najstariji je i najčitaniji hrvatski časopis za poljoprivredu, s tradicijom dugom preko 180 godina. Kroz tri stoljeća pomaže poljoprivrednicima stručnim, aktualnim i korisnim sadržajem te i danas svakih petnaest dana stiže na adrese svojih vjernih pretplatnika. Naši autori su priznati stručnjaci, znanstvenici i poljoprivrednici. Uz tiskana i online izdanja, posjeduje bogatu biblioteku knjiga pod nazivom - Obitelj i gospodarstvo, organizira razne stručne konferencije iz područja agrobiznisa, kroz društvene mreže aktivno sudjeluje u svakodnevnici ljubitelja prirode i poljoprivrede. Opravdano je najveći specijalizirani - poljoprivredni medij u regiji. Cilj Gospodarskog lista je ostao isti od prvog broja – znanjem jačati poljoprivredu i selo.