10. Dani karijera na Agronomskom fakultetu održat će se 13. i 14. svibnja 2025. s ciljem uspostave usluge savjetovanja u karijeri te povezivanja akademskog i poslovnog svijeta.

Ovogodišnji program predstavljanja poslodavaca podijeljen je u 7 područja i okupit će ukupno 26 poslodavaca iz privatnog i javnog sektora. Studenti će iz prve ruke čuti što je potrebno za uspjeh na tržištu rada te dobiti priliku za susret s predstavnicima vodećih poduzeća, javnih institucija te različitih obrta, čime će se otvoriti mogućnosti za zapošljavanje i stjecanje vrijednih poslovnih kontakata.

Pozivaju se svi studenti prijediplomskih i diplomskih studija da poslušaju zanimljiva predavanja, upoznaju poslodavce i saznaju što ih čeka nakon završetka studija. Prijava nije potrebna.

U utorak, 13. svibnja u 12,45 sati u Velikoj vijećnici Agronomskog fakulteta (VI. paviljon) održat će se interaktivno predavanje „Put do uspješnog razgovora za posao“.

Na predavanju će biti riječi o ključnim aspektima selekcijskog procesa, kako se pripremiti za razgovor za posao i što poslodavci zapravo traže. Naglasak će biti na psihološkom aspektu razgovora, razumijevanju kognitivnih pristranosti te tehnikama koje kandidatima mogu pomoći da se istaknu tijekom intervjua. Također, bit će riječi o najčešćim pitanjima koja poslodavci postavljaju i kako na njih najbolje odgovoriti.

Dodatno, sudionici će imati priliku sudjelovati u simulaciji razgovora za posao, gdje će moći odmah primijeniti naučene vještine.

Tijekom oba dana u auli VI. paviljona studenti će imati priliku za izravan susret s poslodavcima.

Dani karijera završit će panel raspravom „Generacija Z i tržište rada“ koja će se održati 14. svibnja 2025. u 12,30 sati u Velikoj vijećnici Agronomskog fakulteta (VI. paviljon).

U fokusu će biti aktualne teme s kojima se suočavaju mladi pri ulasku na tržište rada – od obrazovanja i zapošljavanja, preko očekivanja i izazova generacije Z, do prakse poslodavaca i promjena u svijetu rada.

Panelisti:

  • Tomislav Krišto – CoFounder @DING.jobs & Štreberaj
  • Maja Kovač – Head of Operations and Development at Smart Group HR Solutions
  • Ivan Pozder – Axereal Croatia, Izvršni direktor Hrvatske
  • Mario Mesarić – direktor Ires ekologija
  • Domagoj Šmidt – student diplomskog studija Agroekologija , usmjerenje Mikrobna biotehnologija u poljoprivredi

Panel će otvoriti niz pitanja koja se tiču odnosa obrazovnog sustava i tržišta rada, percepcije i stavova poslodavaca, kao i konkretnih vještina koje studenti trebaju razvijati. Također će se razgovarati o promjenama u radnim navikama i vrijednostima nove generacije mladih stručnjaka.

OGLAS

Sudjelovanje je otvoreno za sve studente, nastavnike i sve zainteresirane!

Dani karijera donose priliku za umrežavanje, učenje i prvi korak prema budućem poslu. Rezervirajte mjesto za interaktivno predavanje, simulaciju razgovora i panel raspravu putem obrasca 

Za sve dodatne informacije obratite se Centru za podršku studentima i karijerno savjetovanje na cpsk@agr.hr

Ne propusti ovu priliku i napravi prvi korak ka profesionalnom uspjehu!

Vidimo se 13. i 14. svibnja!

Prethodni članakOdržan 4. Međunarodni poljoprivredni sajam AgroTerra Istra 2025.
Sljedeći članakPoravnavanje površine tla nakon sjetve
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.