U organizaciji Grada Svetog Ivana Zeline i Turističke zajednica grada Svetog Ivana Zeline održat će se 27. i 28. svibnja 2025. 57. ocjenjivanje vina kontinentalne Hrvatske, a izložba vina i podjela nagrada bit će 13. lipnja 2025.

Zaprimanje uzoraka vina održat će se 15., 16., 17. i 19. svibnja 2025. od 9 do 15 sati u prostorijama Gradske vijećnice u Svetom Ivanu Zelini. Za sve dodatne informacije obratite se Štefici Kramarić, dipl. ing. agr., na broj telefona 099/239-1112 ili e-poštom na: stefica.kramaric@zelina.hr.

Uzorci vina mogu se predati i u ispostavama Uprave za stručnu podršku razvoju poljoprivrede (Varaždin, Čakovec, Ludbreg, Krapina, Đurđevac, Križevci, Koprivnica, Bjelovar, Daruvar, Đakovo, Čazma, Orahovica, Beli Manastir, Ilok, Oriovac, Kaptol, Ozalj i Jastrebarsko) od 6. do 9. svibnja 2025. tijekom radnog vremena ili prema dogovoru.

Kako sudjelovati na 57. ocjenjivanju vina?

Svaki izlagač obvezan je dostaviti šest boca vina po uzorku u ambalaži od 1/1 ili 0,75 l. Predikatna i desertna vina mogu biti u boci minimalnog volumena od 0,275 l. Obavezno se mora ispuniti prijavni list koji se nalazi ovdje.

Boce opremljene etiketom ulaze u natjecanje za najljepši vizualni identitet boce.

Kotizacija iznosi 15,00 eura po uzorku, a može se platiti gotovinom pri predaji uzoraka ili virmanom na IBAN HR9023600001842900004, model 68, poziv na broj 7706-0IB, svrha doznake: Kotizacija za izložbu vina; primatelj: Grad Sveti Ivan Zelina (potvrdu uplate predati s uzorkom).

Ova manifestacija održava se uz supokroviteljstvo Zagrebačke županije te pokroviteljstvo Ministarstva poljoprivrede, Ministarstva turizma i sporta i Predsjednika Republike Hrvatske.

Sveti Ivan Zelina i Turistička zajednica grada Svetog Ivana Zeline vam žele puno uspjeha i odlične rezultate. Raduju se skorašnjem susretu u gradu s 1000 brega!

Prethodni članakMassey Fergusonovi traktori serije 5M dobitnici Red Dot nagrade za oblikovanje proizvoda 2025.
Sljedeći članakNova tržnica u Zlataru je snažan poticaj za lokalnu poljoprivredu
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.