Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju danas je isplatila  4,68 milijuna kuna državne pomoći za maslinovo ulje na žiro račune 868 maslinara. Isplaćen je cjelokupni iznos državne potpore za proizvodnu 2013. godinu, odnosno 10 kuna po litri za prodane/isporučene količine kategorije ekstra djevičansko i djevičansko maslinovo ulje.

Podsjetimo, poljoprivredna gospodarstva mogla su ostvariti državnu potporu za maslinovo ulje ukoliko posjeduju najmanje 30 stabala maslina uz uvjet da do 31. siječnja 2014. godine regionalnim uredima Agencije dostave prijavu prodanih količina maslinovog ulja na listu E, zatim račun ili otkupni blok iz kojega je razvidna količina prodanog i isporučenog djevičanskog i ekstra djevičanskog maslinovog ulja u godini za koju se podnosi zahtjev te potvrdu, izdanu od strane objekta koji obavlja preradu maslina, o razvrstavanju u djevičansko i ekstra djevičansko maslinovo ulje, u skladu s odredbama Pravilnika o uljima od ploda i komine maslina.

 width=

Prethodni članakBrusketi s rajčicom i bosiljkom
Sljedeći članakGovedina u crnom vinu
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.