Program:

8:00-8:30      Dolazak natjecatelja

8:30-9:00      Priprema strojeva i probno oranje

9:00-9:30      Izvlačenje startnih brojeva i postrojavanje traktora

9:30-10:00    Službeno otvaranje natjecanja

10:00-13:00    Natjecanje u oranju

13:00-14:00    Obrada rezultata

14:00-14:30  Proglašenje pobjednika i dodjela nagrada

14:30      Svečani ručak za natjecatelje i goste

Pobjednici u kategoriji pluga ravnjaka i pluga premetnjaka stječu pravo za sudjelovanje na 19. natjecanju orača Republike Hrvatske koje će se održati  29-30. rujna 2023. godine u Poreču ( Istarska županija).

Pozivamo sve zainteresirane da svojom nazočnošću uveličaju ovu manifestaciju.

Prethodni članakZalogajčić s malinama
Sljedeći članakObjavljen prvi natječaj za provedbu intervencije 78.01. Potpora prenošenju znanja iz Strateškog plana ZPP RH 2023. – 2027.
Savjetodavna služba
Savjetodavna služba specijalizirana je javna ustanova za obavljanje poslova savjetodavne djelatnosti u poljoprivredi, ruralnom razvoju, ribarstvu i unapređenju gospodarenja šumama i šumskim zemljištima šumoposjednika. Od svog osnutka 1991. godine pa do danas, Savjetodavna služba) imala je nekoliko etapa u svom razvoju u kojima su provedene statusne i organizacijske promjene te prilagodba kadrovske i specijalističke strukture zaposlenih, sukladno ciljevima i reformama poljoprivredne politike u Republici Hrvatskoj. Osnivanje i djelatnost Službe po prvi puta u njezinoj povijesti regulirano je donošenjem Zakona o Poljoprivrednoj savjetodavnoj službi u svibnju 2012. godine („Narodne novine“ br. 50/2012), pri čemu Služba dobiva i dvije javne ovlasti i to: provođenje stručnog nadzora u integriranoj proizvodnji, i organiziranje i izvođenje obrazovanja i osposobljavanja iz područja poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja. Nadalje, donošenjem Zakona o izmjenama Zakona o poljoprivrednoj savjetodavnoj službi krajem 2013. godine („Narodne novine“ br. 148/13), promijenjen je naziv Službe u Savjetodavna služba - javna ustanova za savjetodavnu djelatnost u poljoprivredi, ruralnom razvoju, ribarstvu te unapređenju gospodarenja šumama i šumskim zemljištima šumoposjednika, čime je proširena djelatnost Službe sa novim poslovima i zadaćama i javnim ovlastima u području šumarstva. Pravilnikom o unutarnjem ustrojstvu i sistematizaciji radnih mjesta Savjetodavne službe sistematizirano je 398 radnih mjesta, trenutno je zaposleno 247 službenika. Temeljem Zakona o savjetodavnoj službi, Služba ostvaruje sredstva za rad iz državnog proračuna RH, obavljanjem svoje djelatnosti i iz drugih izvora na način i pod uvjetima propisanim Zakonom i Statutom Službe. Misija Savjetodavne službe jest razvijati konkurentna i napredna poljoprivredna gospodarstava i subjekte u ribarstvu i šumarstvu kroz informiranje, savjetovanje i obrazovanje, uz poštivanje načela dobre poljoprivredne prakse te očuvanje ruralnog prostora njegujući tradiciju i običaje.