Osnovao sam OPG i ne znam koje su mi obaveze, a imam dosta veliku površinu za poljoprivrednu proizvodnju. Možete li mi dati informaciju tko organizira tečajeve za vlasnike OPG-a ?
Sva pitanja vezana za osnivanje i potrebnu registraciju, dozvole nositelji i članovi OPG-a mogu dobiti u regionalnom uredu Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, ovisno o mjestu stanovanja Nositelja OPG-a. Što se tiče osnova poslovanja, administracije, oporezivanja i knjigovodstva OPG-a, upućujemo Vas da se prijavite na naš jednodnevni tečaj vikendom „Osnove poslovanja i knjigovodstva OPG-a“.Više detalja o tome na www.abc-solutions.hr ili na tel: 01 6214-402. O tečajevima za strukovno osposobljavanje poljoprivrednika, možete pročitati u ovom broju Gospodarskog lista.

mr.sc. Kornela PAUNOVIĆ dipl.oec.

Prethodni članakBube napadaju goji, čime suzbiti?
Sljedeći članakOrahove tortice
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.