width=

Sastojci:

– 1 pakiranje petit buerre keksi
– 2 kg krušaka
– 1 veća šalica šećera
– 1 vanilin šećer
– 400 ml vode
– 250 ml soka od kruške
– čajna žličica cimeta
– 2 pakiranja pudinga od vanilije
– 500 ml šlaga
– 100 g naribane čokolade za kuhanje

Priprema:

Kruške operite, osušite, odstranite im koru pa narežite na male komadiće.

Kruške stavite kuhati zajedno sa šećerom, vanilin šećerom, sokom od kruške, vodom i s malo s malo cimeta. Kada zavrije kuhajte još otprilike 15 min.

U to dodajte puding koji prethodno promiješajte s 10 žlica vode. Miješajte i kuhajte do željene gustoće.

Dok se kruške kuhaju pleh obložite s papirom za pečenje i poredajte kekse. Kekse možete malo poškropiti sa sokom od kruške.

Dobivenu toplu smjesu prelijte na kekse pa onda opet poredajte kekse, pa smjesu, pa kekse i na kraju treba ostati smjesa.

Kad se kolač dobro ohladio pripremite šlag i premažite po kolaču. Po želji možete ukrasiti mrvicama čokolade.

Prethodni članakJužnjačka juha
Sljedeći članakČoksići
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.