Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost (FZOEU) godišnje izlazi s novim, javnim pozivom za subvencije. U sklopu novog poziva u 2022. g. kućanstvima će ponovo biti dostupna bespovratna sredstva za korištenje obnovljivih izvora energije.

Interes je velik, a  cijene energenata kao i Vladina intervencija u području PDV-a za solare pravi su poticaj za mnoge koji se odlučuju za ove projekte. Što se novog poziva tiče glavna promjena ide u smjeru obuhvata većeg broja projekta. Fond najavljuje gotovo dvostruko veću alokaciju u odnosu na prvotno najavljeni iznos. Poziv za OIE u kućanstvima je objavljen krajem rujna i traje do 15.11.2022. do 9 h. Povećao se budžet s planiranih 50 na 95 milijuna kuna. Maksimalni iznos po projektu iznosit će 129.000 kuna. Ovisno o području gdje se kuća nalazi bit će moguće dobiti 40/60/80 posto prihvatljivosti investicije, navode u Fondu.

Pročitajte ostatak priloga:

Ugradnja solarnih elektrana

Solarni kolektori i njihova upotreba

Što su solarni paneli i kako proizvode struju?

Solarna elektrana – što je to?

Koraci za postavljanje solarne elektrane na obiteljsku kuću

70 milijuna kuna potpore za korištenje obnovljivih izvora energije

Solarna energija u poljoprivredi: brojne mogućnosti i koristi, slaba informiranost

Sunčane elektrane osvajaju međimurske farme

Prethodni članakKoraci za postavljanje solarne elektrane na obiteljsku kuću
Sljedeći članak70 milijuna kuna potpore za korištenje obnovljivih izvora energije
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.