Sastojci:

– 50 dag mljevenoga mesa
– 20 dag naribanog sira trapista
– peršin
– 2 žemlje
– 2 jaja
– 2 luka
– sol
– papar
– mješavina sušenog povrća
– 20 dag riže
– 150 ml mlijeka

Priprema:

Rižu skuhajte i ohladite. Žemlje izmrvite na manje komadiće, prelijte ih mlijekom i kada omekšaju istisnite višak mlijeka. Umijesite u jednu smjesu mljeveno meso, sitno narezani luk i peršin. Dodajte jedno jaje, ocijeđ eni kruh, sol, papar i mješavinu sušenog povrća.

Smjesu stavite na prozirnu foliju premazanu uljem. Pritišćite rukama da izravnate smjesu u pravokutnu formu.

Zatim u drugoj posudi umiješajte nadjev od polovine predhodno skuhane riže, jednog jaja, naribanog sira i soli. Nadjev od sira i riže rasporedite po mesu. Uz pomoć folije zavijte u čvrstu roladu. Roladu prebacite u pleh za pečenje obložen papirom za pečenje.

Roladu prije pečenja premažite uljem i pecite oko 60 minuta na 190 stupnjeva. Pečenu roladu možete poslužiti i toplu i hladnu uz salatu po želji.

Prethodni članakJ etrica s povrćem
Sljedeći članakJužnjačka juha
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.